Maximilian Mucska

Návrat k tradíciám.

Maximilian Mucska Tailors je tradičný krajčírsky salón v centre Bratislavy vedený druhou generáciou rodiny Mucskovcov, ktorá zabezpečuje najvyššiu kvalitu odevov šitých na zákazku "Bespoke Tailoring".

Sila rodinného salónu rodiny Mucskovcov stojí na tradícií, precíznej práci, vážení si zákazníkov a nadšení dvoch synov Patrika a Erika, ktorí sa rozhodli pokračovať v budovaní a zároveň udržiavaní poctivého krajčírskeho remesla. Pojem „poctivé krajčírske remeslo“ chápe Maximilian Mucska Tailors ako jedinečné a dôkladné spracovanie Vášho luxusného odevu.

Poctivé krajčírske remeslo.

Maximilian Mucska naďalej pôsobí v salóne. So svojimi nadobudnutými skúsenosťami, ktoré získal počas celého života, je dnes dôležitým článkom pri zhotovovaní jedinečných odevov šitých na zákazku.

Dobré meno krajčírskeho salónu dokresľujú aj dlhoročné skúsenosti šitia divadelných kostýmov pre najvýznamnejšie divadlá v Európe.

“Bespoke tailoring” - zákazkové šitie.

„Bespoke tailoring“ je výnimočné spracovanie odevu. Znamená to, že od výberu kvalitného materiálu, vytvorenia originálneho strihu na základe zákazníkových mier a požiadaviek, detailného ručného vypracovania a až po finálnu podobu je odev robený na konkrétneho zákazníka.  Po začatí šitia nasledujú 3 skúšky pri ktorých sa doladia všetky detaily, aby sa docielilo vytvorenie odevu, v ktorom bude klient nielen výnimočne vyzerať, ale v ktorom sa bude cítiť pohodlne a komfortne. Celý proces vyhotovenia trvá 4 až 6 týždňov.

Je to všetko o detailoch.

S Maximilian Mucska Tailors čokoľvek chcete môžete mať.
Pri našej osobnej konzultácií kladieme dôraz na špecifické požiadavky každého klienta. Či už ide o upravenie šírky rukáva podľa zákazníkových hodiniek, vytvorenie vnútorných vreciek pre okuliare, telefón alebo vizitky. Ručné vyšitie gombíkových dierok kontrastnej farby až po gombíky z rohoviny.....jednoducho vytvorenie odevu nie len pre telo, ale pre vašu osobnosť.

Umenie na zakázku.

Umenie na zákazku sa vyznačuje nielen originálnym strihom, ale aj ručným vypracovaním odevu, pri ktorom sa detailnými stehmi "pikírovaním" prichytáva plátno o látku, čím sa docielia dokonalo tvarované límce a klopy na sakách, kabátoch, smokingoch, frakoch a iných odevoch. Ručne sa dotvára a všíva každý jeden rukáv. Tento umelecký skvost dotvárajú ručne vyšívané dierky z hodvábnych nití. Za každým odevom sa skrýva proces niekoľko desiatok hodín precízneho vypracovania.

Látka je dušou obleku.

Materiály z ktorých šijeme pochádzajú od najvyznámnejších výrobcov látok v Európe. Poskytujú látky najvyššej kvality už niekoľko desiatok rokov. Reč je o známych značkách ako Loro Piana a Zegna z Talianska, Holland and Sherry a Harrisons of Edinburgh z Anglicka a Dormeuil z Francúzka.

Galéria

Príbehy z ateliéru
Miesto, kde každú stredu nájdete krátku "epizódu" o dianí v našom salóne, o nových trendoch a najvyššej pánskej móde. Prinášame Vám tu široký pohľad na krásnu a bohatú oblasť krajčírskej tvorby, ktorá stavia na tradíciou a nosením overených zásadách. Budte súčasťou nášho sveta aj vy.
 

Kontaktujte nás.

Erik Mucska
Grösslingova 37
81109 Bratislava
tel.: +421 917 421 327
mucska@mucska.sk

 

 

Designed & developed by